Sklypas

Viskas prasidėjo gana netikėtai. Planas buvo sutaupyti reikiamą sumą pinigų pradinei įmokai ir pirkti butą, tačiau šitas planas nei manęs, nei mano antrosios pusės labai nedžiugino, tad vieną vakarą, kalbant su tėveliais, gimė ideja pirkti žemės lopinėlį ir statyti gyvenamąjį namą. Nuo tos dienos mūsų gyvenimas pasikeitė, pagaliau abu turime svajonę, kurios labai kruopščiai siekiame, o žinot – kas siekia, tas visada ir pasiekia 🙂

Taigi, prasidėjo sklypo paieška. Kadangi buvome visiški naujokai šitoje srityje, teko visko mokytis nuo pradžių 🙂 To eigoje išsiaiškinome kad:

Sodų bendrijos sklypai yra 6a. ploto, mūsų poreikiams to nepakako, tad tokie sklypai atkrito, nors iš pradžių manėme, kad kainos sumetimais pirksime sklypą būtent sodų bendrijoje.

Pradėjome ieškoti sklypų priemiestyje(Klaipėda) ir nustebome pamatę, kad ten sklypai 9-12a kaina nelabai kuom skiriasi nuo sodų bendrijų kainų! Beliko tik rasti mums tinkamą 🙂

Po ilgų ieškojimų radome mielą, 12a sklypuką, mums patinkančioje vietoje, Klaipėdos rajone. ~5km nuo Klaipėdos centro. Sklypukas kol kas tik su elektros dėžute, tačiau jau yra projektas komunikacijoms įvesti bei keliuko išpylimui.

Pridėta foto is “google maps“  daryta berods 2011 metais, tad laukai vis dar dirbami, dabar čia yra nustumdyta žolė keliukui ir sustatytos elektros dežutės.

sklypo vieta

Mūsų karalystės apytikslės koordinatės 🙂

Projektas

Radus sklypą, kitas etapas- projekto paieška. Šis periodas mums buvo ypač sunkus, rinkomės sau namą…. Kriterijų daug, nuomonių dvi ir rasti tokį, kuris abiem atitiktų, beveik neįmanoma. Tačiau, vieną gražią dieną, geresnioji mano pusė, rado tą – kas atitiko mūsų kriterijus beveik 100%! Valio! Galim pradėti projektuoti ir ruoštis kitiems darbams! 🙂

Beje, projektą radome “ NPS projektai“ svetainėje. Viskas sutarta, avansas sumokėtas, laukiame kol prasidės darbai (nes yra kažkur mėnesio eilė nuo to laiko kai pasirašoma sutartis, iki to laiko, kol yra pradedamas darbas). Kokia bus jo eiga ir atsiliepimai, pakomentuosime vėliau.

Topo nuotrauka ir grunto tyrimas

Dar reiktų paminėti, kad prieš pradedant projektuoti, reikia pasidaryti žemės tyrimą ir topo nuotrauką. Topo nuotraukos darymas užtrunka apie dvi sav. ir kainuoja ~170 eur. Mes viską darėme nuotoliniu būdu, parašiau kelioms kompanijoms, o kadangi labai skubėjau šitame etape, nes norėjau kuo greičiau surinkti reikiamus dokumentus, skubos tvarka pasirinkau Audrių Paulauską is Klaipėdos(nuoroda). Ką jie ten veikia, as daug nenusimanau, tad atsiliepimus apie jo padarytą darbą, parašysiu vėliau. Galiu tik pasakyti, kad kaip sutarėme taip ir padarė 🙂 Dėl žemės tyrimo sutarėme  su Antanu iš Gargždų (gruntotyra.lt), kad padarys už 310 eur.  Taipogi dėl darbo kokybės, jei bus kokių atsiliepimų, parašysiu vėliau, o šiaip irgi, kaip pažadėjo žmogus – taip ir padarė, kada sutarėme, tada ir atvažiavo.

Notarų kaina

Labiausiai visame šitame procese nustebino notarų kainos perkant sklypą, per abu (pirkėjas + pardavėjas), sumokėjome apie 1400 litų! Reikalus tvarkėme su Jurga Prižgintiene is 7-o notarų biuro Klaipėdoje. Rodos pasirinkau ne tą specialybę! 🙂

Pirmos blogos naujienos

Šiandien sužinojom, kad beveik 3 arai mūsų sklypo iš tikro yra ne mūsų sklypas, o gatvei ir šaligatviui skirtas plotas. Buvo šioks toks šokas, pirkom, tai 12 arų sklypą, bet beprojektuojant išaiškėjo, kad sklypas iš tikro tik 9 arai :/ Net nežinau ar čia mano nemokšiškumas, ar pardavėjo atvirumo trūkumas kaltas dėl šito nesusipratimo :/ Svarbiausia yra iš savo klaidų pasimokyti ir žengti toliau neprarandant entuziazmo, o skaitytojams ketinantiems pirkti sklypą siūlyčiau pasidomėti, kaip ir kur yra suplanuotas privažiavimas prie sklypo, kad nebūtų nemalonių staigmenų vėliau.

9 o ne 12 arų

9 o ne 12 arų

Po blogų naujienų visada ateina geros 🙂

Namo projektas pajudėjo ir sparčiai juda link pabaigos, smagu matyti koks bus mūsų namukas 🙂

front

musų namukas

back

sideone

Skaityti Toliau ➨

25 Komentaras

25 komentarai

 1. Tomas

  Sveiki, kažkaip brangiai su Antanu sutarėte, prieš 2 savaites su juo buvau sutaręs už 800 litų (apie 230 eu). Bet išgirdęs apie jo darbų kokybę nusprendžiau atsisakyti jo paslaugų.

  • Hmm… įdomi informacija, ar tikrai apie tą patį žmogų kalbame? Jei taip – kokie buvo atsiliepimai?

 2. Arvydas

  Aš taip pat pas Antaną dariau, bet be popierių, tai kainavo prieš 3 metus apie 600Lt, tiksliau nepamenu…
  Priekaištų neturiu, padarė tvarkingai.

 3. Tomas

  Cituoju: “pasak Antano, musų sklype tinkamas pagrindas poliniams pamatams prasideda 3,50m gylyje.“ Ar ne per giliai, anot p. Antano, prasideda poliams tinkamas gruntas? Būtų įdomu sužinoti kokioje maždaug vietoje sklypas, gal kas nors kur netoli yra daręs geologinius tyrimus, nes gruntas staiga nesikeičia (Iš goe grežinių duona valgantys aišku sakys kitaip :)). O atsiliepimus girdėjau, kad buvo atveju, kad pasidarius tyrimus buvo abejotini rezultatai ir teko daryti normalioje įmonėje, dabar neprisimenu pavadinimo. Aišku polių gylį paskaičiuos konstruktorius, bet jei kaip sako p. Antanas – 3,5 m, tai “Bobcat’as“ neįšgręš tokių gilių skylių, teks samdyti sunkesnį transportą. Na belieka tikėtis, kad gerb. Antanas “pagilino“ polius ir konstruktorius polius suprojektuos iki 2 metrų. 🙂 SĖKMĖS!

  • Būna, kad keičiasi staiga. Dėl to ir reikalingi kiekvieno sklypo geologiniai, individualūs tyrimai.

 4. Paskutinį kartą kai buvau nuvažiavęs, tai aplink dar vien pievos buvo, nėra pas ka pasiklausti kol kas, tačiau abejojiu ar ponui Antanui yra kokia nauda meluoti ar nekokybiškai atlikti savo darbą, gi nekokybiškas darbas anksčiau ar vėliau išaiškėja, o su pasekmėm dažnai tenka gyventi dar ilgai 🙂

  Beje o koks yra maximalus bobcat’o gręžimo gylis? Jei bobcat’ui bus per gilu, ar daug brangiau rimtesnė techika kainuotų, gal kas yra susiduręs su šia problema?

 5. Mūsų sklypas irgi šalia Klaipėdos (Trušeliiuose), viską dariau anais metais: topo nuotrauka: 130e; Geologiniai 290e (rimta įmonė; gruntas toks, kad dangoraižį galėtų statyti); Notaras MUMS kainavo mažiau nei 100e (įmonei man atrodo tiek pat).

 6. O dėl pačio sklypo, jei ne paslaptis, kokia aro kaina? Realiai, dabar yra tiesiog laukas niekur; kad yra projektai komunikacijom ir keliukam, tai būna, kad ir 10 metų ir daugiau nieko nebūna, ar kas įsipareigojo (nors ir tai negarantuojam nes ten kur mes pirkome, tai ir su teismo įvadom, ne viskas yra padaryta), kad visa tai bus padaryta?

  • Nepamenu dabar tiksliai, bet berods po beveik tris tūkstancius už arą mokėjom(įskaitant ir tuos skirtus keliui bei šaligatviui… :/)
   Komunikacijas pas mus jau veda Vakarų Komunikacijos, pagal sutartį iki gruodžio mėnesio turi ivesti.
   Su notaru, mes dar papildomai pasirašėm vieną igaliojimo sutartį, bet spėju vis tiek per daug nulupo… Skriaudžia kas netingi tuos užsieniečius, o nėra kam kitam pasirūpinti, tad tenka pačiam kiek galimybės leidžia.

 7. Tai dar ir 3a netekot 😮 Na tikrai optimizmo jums begalinio ir nenukabinti nosies.. Pardavėjas geras aferistas vadinasi, aš būčiau linkęs kad ir teismo keliu susigrąžinti tuos pinigus.

 8. Na tikrai reikėtų konsultaciją šiuo klausimu pasidaryti, praktiškai automobilį išmetat, o ir šiaip.. Na bet kita vertis jei užtenka kiek yra, bent dėl to nusiminti nereikėtų, svarbu gerai jaustumėtės ten.

  • Aišku kažkiek nusiminėm iš pradžių, bet gyvenimas yra per trumpas, kad ilgai liūdėti, pasisėmėm patirties ir judam toliau 🙂

 9. Donatas

  Šiaip manau perkant sklypą brėžiniuose turėjo būti pažymėtas kelio servitutas.

  • Taip turetu ir buvo, taciau tiek breziniai atrode klaidinanciai(toks vaizdas kad tas servitutas salia sklypo), tiek pardavejas net neuzsimine, kad tas servitutas minusuojasi is bendro sklypo ploto ir dar, kad jis 3a.
   Aisku kas sklypus perka kas antra diena, tas zinos ir pasiziures, bet zmogus perkantis pirma sklypa visu ten smulkmenu nesupranta is karto.

 10. Edgaras

  Laba diena, jei galite parašykite man edgaras.marciuska@gmail.com Norėčiau paklausynėti apie patį projektą. Esu pats nusižiūrėjęs šį projektą, tai turiu šokių tokių klausimų. Ačiū

 11. Klauskit Edgarai kas domina, sito blogo uzduotis ir yra informuoti zmones, kas domina jus gal but domina ir kitus, mielai atsakysiu.

  • Edgaras

   Ar turite šio projekto sąmatą? ar darėte kokius nors projekto pakeitimus? Kokioje stadijoje šiuo metu yra Jūsų statomas namas?

 12. Samatos dar kol kas neturiu, nes laukiam statybos leidimo, kai tik turesiu butinai pateiksiu, beje si rudeni planuojam pamatus pasistatyti tai parasysim tiksliai kiek ko reikejo ir kiek kas kainavo.

  Kas liecia pakeitimus, tai papildomai darem pamatu konstruktyva, o paciam projekte atsisakem mazojo tualeto ir viena langa perkelem ant kitos sienos, daugiau viska palikom kaip yra. Cia beje veidrodinis varijantas orginalaus projekto.

 13. Įdomūs čia jūsų nuotykiai, ir dar labai kaimyniškam krašte 🙂 Tikiu, kad ir pačiam vieną dieną ateis laikas patirti visus tokius pačius nuotykius. Ir kad ir kiek tai kainuos finansų ar nervų ląstelių, vistiek galiausiai viską atperka tas džiaugsmas turėti savo stogą virš galvos, ir dar su pievele 🙂

  • Na taip nervų tikrai kainuoja, bet tokia to džiaugsmo kaina. O va šitokie tinklapiai, tam ir yra, kad truputį palengvintų ta dalią 🙂

 14. Neringa

  Sveiki, kaip matau projekta emete is ” NPS projektai”, kadangi ir patys ziurime projekta is ten, domina ar likote patenkinti ju darbu? 🙂

  • Sveika Neringa,

   Yra dvi medalio pusės kas liečia NPS projektai:

   1) Darbas jų, dar kol kas nėra patikrintas 100%, nes namas – nebaigtas statyti, bet šiaip atrodo viskas labai gerai. Kas liečia projektą jokių nusiskundimų kol kas neturiu, viskas atlikta gerai. Be to, pats namukas mums labai patiko, tiesiog įsimylėjom šita projektą.

   2) Turėjom kitokių problemų su NPS projektais, gal nesutapo charakteriai, o gal skiriasi požiūris į gyvenimą, o gal abu varijantai 🙂 Tad buvo sunkoka rasti bendra kalbą. Sunkiai ėjosi susikalbėti, ko pasekoje iškilo kelios problemos. Projekto įgyvendinimas užsitęsė ilgą laika, per kurį pasikeitė įstatymai ir vienas iš ju reiškė, kad teko sumoketi PVM, ko anksciau nereikejo, kas reiškė, kad projekto kaina išaugo. Nuo to laiko, kai radome projektą tinklapyje su kaina apie 900 eurų iki kol gavom projektą su visais leidimais ir t.t. iš viso kainavo virš €2000.

   Tai patarimas būtų išsiaiškinkit tiksliai kiek vis kainuos prieš, kad nebūtų siurprizų vėliau.
   O mūsų atveju, tai net sutartis buvo, kur buvo parašyta, kad bendra suma bus apie €1800 bet sumokėti teko virš €2000 ir net advokatai niekuom negalejo padėti, nes NPS projektai turėjo protingą skiltį sutartyje 🙂

   Linkiu visokeriopos sėkmės! Jei dar ko rekėtų – kreipkitės.

 15. Giedrius

  O tai kur cia jusu tas sklypas,kad kaina kaip soduo?
  Ir dar netoli Klaipedos.
  Ar uz komunikacijas nereikejo papildomai bemoket?
  Nes dabar ziurimes sklypa tai daug kas nori papildomai uz komunikacijas, kad demoketume o ir sklypu kainos gana dideles.

 16. Sveikas Giedriau, sklypas Jakuose ir taip, jus teisus, reikejo papildomai uz komunikacijas moketi, bet naujas kvartalas, namuku apie 40 berods, visi susimetem ir tos komunikacijos ne milijonus kainavo.

  As galiu suvesti su zmogum kuris netoli musu pardavineja sklypus uz labai patraulia kaina, galit susisiekti su manim Facebook arba kestutisigaris[eta]gmail.com jei domina.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: