Stogas

Stogo darbai buvo atlikti www.stogdesta.lt foto ir aprašymas pasirodys jau labai greitai 🙂

17 Komentaras

17 komentarų

 1. vaidas

  siulyciau pasvarstyti apie cerpes. banguota skarda turi minusu t.y. pro vinukus prades begti su laiku, clasicas taip pat turi minusu -barska. del cerpiu brangumo sakyciau yra mitas. pvz. clasic skarda kainavo man kai dengiausi 11k, o cerpers butu kainave kokius 12k

  • Dėkui, dėkui už įdomų komentarą! 🙂 Būtinai pasikonsultuosiu su savo uošviu, kuris užsidirba sau duoną iš stogų dengimo. Patarė, kad pigiausia, bus dengti skarda, bet pigiau ne visada yra geriau, kuo toliau tuo labiau tuom įsitikinu. Kas liečia čerpes, tai pačios jos ne žymiai brangesnės, bet jos daug sunkesnės, tad reikia tvirtesnės konstrukcijos joms laikyti, kas kainuoja daugiau :/

 2. Kad da klausimas kas pigiau, betononė čerpė kainuoja panašiai kaip vidutinė skarda, o kai tokia kaina arba jei ir skirtumas kaip Vaido minėtas, tai negalvodamas rinkčiausi čerpę.

 3. Mano uošvis irgi stogdengys, ir išpeikė čerpes kaip per sunkią dangą. Nepaisant to – mūsų pasirinkimas vistiek čerpės.

  • Gal galite plačiau Tomai? Dėl ko visgi rinkotės čerpes? Gi stogas gausis daug brangiau, be to jos apsamanoja ir negražiai atrodo tada… :/

  • Niekada neteko matyti čerpių apsamanojusių, apsamonoja kita danga, tokia atrodo kaip medžeginė, iš aštuonkampių berots. Todėl kad ilgaamžė, natūrali, saugi, tyli, ilgaamžiška ir dėl savo svorio patikima (ją audrai būtų ypatingai sunku pakelti),

 4. Ps. blogai kad negalima redaguot komenatarų, po to va rašybos ir logikos klaidų atsiranda 😀

 5. Sveiki!

  Netyčia užtikau Jūsų blogą ir šią diskusiją 🙂 Kaip matau, diskusija vyksta apie kol kas dar labai populiarius mitus čerpių atžvilgiu. Geras stogdengys, kuris dirba ir su skarda ir su čerpėmis, tikrai sau niekada nepirktų skardos, o dengtųsi stogą čerpėmis.
  Didžiausias mitas apie čerpes, kad jos yra sunkios ir dėl to reikia daryti stipresnę konstrukciją 😀
  Čia tai išvis yra skardinių stogų pardavėjų pasakos. Kadangi daugiau jokių “privalumų“ (jeigu tokiu galima pavadinti svorį) skarda lyginant su čerpėmis neturi, tad belieka tai ir akcentuoti.
  Realiai situacija yra tokia, jog STR’e (Lietuvos Statybos Techniniame Reglamente) yra juodu ant balto įrašyta, jog konstruktorius (būtent konstruktorius, o ne stogdengys, Jonas ar Petras ar kaimynas :)) privalo apskaičiuoti stogo konstrukciją taip, jog ji atlaikytų sniego svorį (apskaičiuojama pagal iškrentantį vidutinį kritulių kiekį dauginant jį iš tam tikrom geografinėm vietovėm priskirto koeficiento), vėjo apkrovą (apskaičiuojama lygiai tokiu pat metodu), vidutinio sudėjimo žmogaus svorį ir pačios stogo dangos svorį. Priklausomai nuo geografinės vietovės šis svoris (be stogo dangos svorio) sudaro ~350-400 kg/m2! Iš praktikos žinau, jog konstruktoriai visam šiam sumuštiniui pritaiko dar papildomai koeficientą 1,3, t.y. Jūsų stogo konstrukcija privalo atlaikyti ne mažesnį nei 450 – 550 kg svorį į 1 m2! Tad šioje vietoje ar tai bus skarda, kurios svoris 10kg/m2 ar čerpės, kurių svoris ~40kg/m2, nėra visiškai jokio skirtumo. Bet kokiu atveju Jūsų stogo konstrukcija bus pritaikyta bet kokiai stogo dangai. Ir tokio dalyko, kaip “skardai galima daryti konstrukciją lengvesnę“ paprasčiausiai nėra, nes būtent dėl tokių teigėjų ir “darytojų“ vėliau nuo sniego svorio išlinksta stogai.
  2 ir bene įdomiausias mitas yra, žinoma, kaina. Šiai dienai perkant geresnę skardą (kalbant apie čerpinį profilį) padengtą Pural danga (kuriai suteikiama ilgiausia garantija, apie kurią parašysiu vėliau :)), Jūs sumokėsite daugiau, nei už angobuotas keramines čerpes! Ir kuo stogas yra sudėtingesnis, tuo čerpės gaunasi pigiau. Paprastas pavyzdys – šiuo metu skardos, dengtos Pural danga, pigiau nei po ~9,25 Eur su PVM/m2 nenusipirksi (+ dažniausiai čia yra skaičiuojama grynos medžiagos kaina, kurios 1m2 uždengti reikia ~10-15% daugiau), o kokybiškas angobuotas keramines čerpes galite nusipirkti už mažiau nei 8 Eur su PVM/m2 (ir tai jau dengiamo ploto kaina). Tad tai yra dar 1 eilinis mitas.
  Kalbant apie betonines čerpes, tai jos šiai dienai išvis yra pati pigiausia stogo danga, tik lyginant su keramika, jos turi kur kas daugiau trūkumų.
  Na ir galų gale garantija – kokia kokybiška skarda bebūtų, jos padengimui bet kuris gamintojas suteikia ne daugiau, nei 20 metų garantiją, kurioje aiškiai nurodo, jog per šį laiką skarda gali pakeisti spalvą, sudūrimų, gręžimų ir pjovimų vietose danga gali luptis ir net rūdyti.
  Keraminių čerpių minimali garantija yra 30 metų, o spalva jų pakisti išvis neturi jokių galimybių, nes ji suformuojama degimo metu ir atsiranda dėka natūralių mineralų reakcijos į karštį ir slėgį, kurie ir nudažo čerpių paviršių tam tikra spalva.
  Na o garsas, mikroklimatas po stogo danga ir estetika – tai čia jau niekam, manau, daugiau nieko aiškinti ir nereikia…
  Kai kurie, galbūt, pagalvos, kad aš giriu tik savo produkciją, tačiau galiu drąsiai pasakyti, jog per 15 metų esu prekiavęs visomis įmanomomis stogo dangomis ir ne tik, ir puikiai žinau ir išmanau visas jų technines savybes ir pagrindinius skirtumus. Ir būtent dėl to po tiek laiko darbo su skirtingomis medžiagomis esu sau išsigryninęs su kokiomis medžiagomis išvis yra verta dirbti ir kur yra perspektyva 🙂 Na dar ir miegu ramiai, žinodamas ką pardaviau… 😀

 6. Palyginus samatas su darbais man cerpes gaunasi 3k eu brangiau (150kvm2 namas) trys prie triju ir namo kaina isauga i rumus o galutine nauda ta pati.

  • Sveiki Norbertai!

   Aš manau, kad lyginatės visiškai skirtingus daiktus. Pirmas dalykas – 3000 Eur skirtumas 150m2 stogo yra nerealus, nes kokybiškos keraminės čerpės su visais priedais 150 m2 stogui kainuoja vidutiniškai ~2600 Eur su PVM, tad iš kur gali būti toks skirtumas?! Už 3000 Eur su PVM, jau galima pasirinkti iš pakankamai didelės keraminių čerpių formų ir spalvų pasiūlos net ir esant sudėtingai stogo konstrukcijai. Kas dėl skardos – kokią skardą Jūs lyginatės? Pigiausią kinišką skardą 0,45 mm storio dengtą poliesteriu? Kur ji yra lankstyta (profiliuota) nėra visiškai jokio skirtumo, nes pagrindinis skirtumas yra skardos storis, cinko padengimas, bei viršutinis apsauginis sluoksnis. Net ir pasirinkus pačią geriausią šiai dienai rinkoje siūlomą plieno skardą, jos tarnavimo laikas yra maksimaliai 20 metų (tą nurodo patys gamintojai). “30 ar 50 metų garantijos“ yra suteikiamas tradiciškai tik techninėms savybėms. Realiai blukti spalva, luptis padengimas ar rūdyti kraštai net ir geriausios skardos (dengtos puralu) pradeda po 10-15 metų. Pigios ir dengtos poliesteriu – po ~5 metų. Tai kokia prasmė investuoti pinigus į daiktą, kuris jau po 10 metų nedžiugins savo išvaizda?
   O jei rinktis geriausią skardą (estetinės savybės 20 metų (realiai ~10-15) ir techninės 50 metų), tai jos kaina yra šiai dienai aukštesnė nei gerų kokybiškų keraminių čerpių. Jau daryta ne viena sąmata palyginimui ir galiu drąsiai teigti, kad kuo stogas įmantresnis, tuo skarda tampa brangesnė lyginant su čerpėmis. O kalbant apie darbus – jei stogdengiai užsiprašo pernelyg didelio skirtumo tarp dengimo skarda ir čerpėmis, reiškia, kad jie tiesiog nelabai moka dengti čerpių. Praktika rodo, jog stogo dengimo darbų kainos skirtumas dengiant skarda ir dengiant čerpėmis yra maksimaliai 2-3 Eur/m2.
   Tad Jūsų parašytas skirtumas net iš toli neatspindi realios situacijos…

 7. Justas

  Kaip čerpių pardavėjas manau turėtų žinoti tokį dalyką, kad kainų skirtumas tarp skardos ir čerpių susidaro lyginant ne kvadrato kainą, o visų apdailos detalių: kraigo, kraštinės čerpės ir pan., kur kainos skaičiuojamos už vienetą ir sąmata stipriai išbrangsta. Va čia yra čerpių pardavėjų marketinginis triukas, aiškinant kad skardos ir čerpių kaina vienoda.

  • :DDD Taip gali teigti tik skardos pardavėjai 😀 Reiktų prieš komentuojant atidžiau perskaityti kas buvo parašyta… Kalba ėjo apie 1 m2 kainą jau su visomis papildomomis medžiagomis – ne tik keraminę dalį, bet ir visas difuzines membranas, laikiklius, juostas, sraigtus, paukščių užtvaras, laštakius (iš titan-aliuminio! skardos) ir t.t. Kas dėl skardos kainos, tai ji lygiai taip pat yra pateikiama tik už 1 m2 standartinės skardos (dažnai net be išeigos įvertinimo, kas itin klaidina klientus). O kur dar skardiniai kraigai, skardinės vėjalentės, laštakiai, varžtai, difuzinės membranos, sandarinimai ir t.t.? 😀 Tokie dalykai dažnai yra statybininkų pateikiami kaip labai nereikšmingi, tačiau jų kaina yra DAUG aukštesnė už standartinės skardos kainą + visi stogdengiai paskaičiuoja už šiuos darbus dar ir papildomus įkainius, kurie taip pat sukelia kainą (ir į tai pirkėjas labai dažnai neatkreipia dėmesio, nes mokama yra dalimis ir tuo metu tas nesijaučia). + jei stogas yra sudėtingesnės konstrukcijos (kad ir keturšlaitis), skardos išeiga yra žymiai didesnė už čerpių, nes nusipjausto labai dideli skardos gabalai. Paprasčiausias palyginimas – yra normaliai paskaičiuotos 2 alternatyvios sąmatos. Su keraminėmis čerpėmis ir su kokybiška skarda. Ir tada dingsta visi tokie komentarai 😉

 8. Kestutis

  Na kaip jusu statybos?labai idomiai skaitosi,laukiam tesinio:)

  • Sveiki, malonu, kad skaitote 🙂 Jau nuo 2018-12-26 isikeleme gyventi i naujus namus, dar yra begale nebaigtu darbu, baigtumas gal koki 90%, bet jau gyventi galima 🙂 Siek tiek atsiliekame, su rasymu, kadangi yra milijonas kitu veiklu, bet pazadu pasitaisysim 🙂

 9. arni778

  Sveiki, tikrai laukiam tesinio, idomu ka pasirinkote namo apdailai, kiemui gal kartai dejote klinkerio plyteles? tik dabar radau jusu bloga:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: